Interpretacja wyników krwi miesiąc po porodzie

Witam, proszę o pilną interpretację wyników krwi: WBC - 4,94, RBC - 4,60, HGB - 11,3, HCT - 37,1, MCV - 80,7, MCH - 24,6, MCHC - 30,5, PLT - 432, RDW-SD - 51,2, RDW-CV - 18,9, PDW - 14,3, MPV - 11,7, P-LCR - 39,6, PCT - 0,51, NEUT% - 47, LYMPH% - 43,5, MONO% - 6,7, EO% - 2,2, BASO% - 0,6. Dodam, że miesiąc temu rodziłam, jestem na diecie, ponieważ dziecko ma skazę białkową - schudłam 10 kg w ciągu miesiąca. Proszę o pilną interpretację. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Na podstawie przedstawionych przez Panią wyników można rozpoznać łagodną anemię, czyli niedokrwistość. Najprawdopodobniej niedobarwliwą, z niedoboru żelaza. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który zaleci odpowiednie postępowanie.