Interpretacja wyników morfologii krwi w ciąży

Jestem w 27 tygodniu ciąży. Pobieram wyłącznie witaminy dla kobiet ciężarnych - ******** ****** - żadnych innych lekow. Lekarz prowadzący zlecił mi przeprowadzenie morfologii krwi z wymazem ręcznym. Oto jej wyniki: WBC 9,26 K/uL; NEU 6,46 69,7%N; LYM 2,18 23,5%L; MONO 0,548 5,91%M; EOS 0,32 3,43%E; BASO 0,46 5,02%B; RBC 4,15 M/uL; HGB 12,6 g/dL; HCT 36,8%; MCV 88,7 fL; MCH 30,3 pg; Mchc 34,1 g/dL; RDW 15,5%; PLT 201 K/uL; MPV 8,87 fL. Pod wynikami są dodane opisy: pałeczkowate - 2, podzielone - 72, limfocyty - 26. Zaniepokoiło mnie to. Czy powinnam się denerwować tymi "nazwami" wykazanymi pod wartościami?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik Pani morfologii jest prawidłowy. Pierwsza częśc opisu dotyczy badania przeprowadzonego  komputerowo. Opisy, które Panią zaniepokoiły, dotyczą rozmazu wykonanego ręcznie. Pałeczkowate to granulocyty młode. Wzrost ich ilości często towarzyszy infekcjom. Podzielone - to granulocyty dojrzałe. Ilość zarówno granulocytów, jak i limfocytów, jest prawidłowa.