Interpretacja wyniku badania cytologicznego 22-latki

Po telefonie z przychodni Odebrałam wynik badania cytologicznego. Wynik brzmi następująco: Jakość Rozmazu: Rozmaz nadaje się do oceny Reakcja Hormonalna Nabłonka Pochwy: Nie podlega ocenie, brak materiału ze sklepienia. Flora Bakteryjna: Obfita, Typu Loctobacillus, Ogólna Charakterystyka Rozmazu: Obraz cytologiczny nieprawidłowy. Nieprawidłowe komórki nabłonkowe. Komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego o nieokreślonym znaczeniu (ASC-US) Bardzo proszę o interpretacje wyniku, Z góry dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.