Interpretacja wyniku badania EEG głowy 9-latka

Dzień dobry, proszę o interpretację wyniku zapisu eeg głowy u 9-letniego chłopca. Syn uskarża się na częste bóle głowy i ma tiki ruchowe barkami. Czy mam powody do niepokoju? Opis badania: zapis nieprawidłowy, czynność podstawowa o konfiguracji przestrzennej odpowiedniej do wieku. Na tym tle, w czasie i po HW rejestruje dość liczne, krótsze i dłuższe serie fal ostrych. Zmiany mają charakter uogólniony. Ponawiam pytanie ponieważ termin do lekarza neurologa mamy dość odległy, może pójść prywatnie?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Zarówno objawy jak i opis badania są niepokojące, sugerowałabym przyspieszyć wizytę.
pozdrawiam