Interpretacja wyniku badania histopatologicznego skóry

Proszę o interpretację wyniku badania histopatologicznego. Rodzaj materiału: skóra barku prawego ze znamieniem. Rozpoznanie kliniczne: znamię melanocytowe. Rozpoznanie histopatologiczne: Naevus pigmentosus dysplasticus, partim exulceratus. Excisio completa.

Witam!
Rozpoznanie histopatologiczne: Znamię barwnikowe dysplastyczne, częściowo owrzodziałe. Wycięcie całkowite.

Ogólnie mówiąc - bardzo dobrze, że znamię zostało usunięte, gdyż owrzodzenie było cechą niepokoju onkologicznego i należało przeprowadzić badanie hist-pat. Wynik wykluczył obecność komórek nowotworowych. Wynik należy skonsultować z lekarzem zlecającym zabieg (prowadzącym). Pozdrawiam serdecznie!