Interpretacja wyniku badania MR głowy
badanie MR głowy. Dość liczne ogniska podwyższonego sygnału w obrazach T2-zależnych i sekwencji FLAIR wielkości do 4mm, zlokalizowane są przykomorowo i podkorowo w obu półkulach mózgu. Poszerzony zbiornik wielki mózgu - odmiana rozwojowa. W niewielkim stopniu poszerzone pozostałe przestrzenie płynowe tylnego dołu czaszki i nadnamiotowe.

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Witam. Wynik badania powinien zinterpretować neurolog który skoreluje je z bezpośrednim badaniem klinicznym.