Interpretacja wyniku badania osadu moczu

W moim badaniu osadu moczu wyszły erytrocyty wyługowane luźno pokrywające pole widzenia, erytrocyty świeże 2-4 wpw, nabłonki płaskie pojedyncze wpw, leukocyty 1-2 wpw, bakterie pojedyncze, pasma śluzu pojedyncze. Badanie ogólne moczu - wszystko w normie. USG i urografia wg opisujących lekarzy prawidłowe. Proszę opinię.

Witam!
Wynik badania osadu moczu przedstawia krwinkomocz z erytrocytów wyługowanych (świeże znajdują się w normie), pojedyncze bakterie, pozostałe parametry znajdują się w normie. Krwinkomocz tego typu sugeruje pochodzenie nerkowe a dokładniej kłębuszkowe. W związku wskazane jest aktualne badanie moczu i konsultacja nefrologa. Przyczyn może być wiele w tym najczęstsze to zapalenia kłębuszków. Dalsze rozpatrywanie sytuacji wymaga dokładnego wywiadu oraz badania fizykalnego. Dlatego też proponuję zgłosić się do wskazanego specjalisty. W tej chwili nic więcej powiedzieć nie można. Pozdrawiam serdecznie!