Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik badania ogólnego moczu u 27-latki?

Co oznacza następujący wynik badania ogólnego moczu: Barwa: żółta PH: 5,0 Białko, glukoza, bilirubina- nie wykryto Urobilinogen w normie Ciało ketonowe nie wykryto Leukocyty 1-2 Erytrocyty 10-15 Świeże, czesc., i całkowite wyługowane Chcialabym nadmienić ze to nie pierwszy raz wyszły mi tak wysokie erytrocyty w moczu. Od 2 lat zawsze przy oddawaniu moczu do analizy widnieją podwyższone erytrocyty. Robiłam usg układu moczowego w celu wykluczenia infekcji bądź kamicy- badanie wyszło dobre bez żadnych niepokojących zmian Sód, potas, kwas moczowy oraz kreatynina w surowicy wyszła w porzadku. Mocznik oraz białko całkowicie również. Nie odczuwam żadnych niepokojących objawów oraz nie pobierałam moczu do analizy w trakcie trwania menstruacji ani kilka dni przed oraz po. Co moze byc nie tak ?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania

Wyługowane erytrocyty w analizie moczu sugerują nieprawidłowości związane z kłębuszkami nerkowymi (np. nefropatia IgA, nefropatia cienkich błon podstawnych, kłębuszkowe zapalenia nerek). W celu dalszej diagnostyki powinna Pani udać się do specjalisty - nefrologa. Może mieć Pani również krwinkomocz idiopatyczny, ale najpierw należy wykluczyć powyższe przyczyny.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy