Co oznacza wynik badania ogólnego moczu u 27-latki?
Co oznacza następujący wynik badania ogólnego moczu: Barwa: żółta PH: 5,0 Białko, glukoza, bilirubina- nie wykryto Urobilinogen w normie Ciało ketonowe nie wykryto Leukocyty 1-2 Erytrocyty 10-15 Świeże, czesc., i całkowite wyługowane Chcialabym nadmienić ze to nie pierwszy raz wyszły mi tak wysokie erytrocyty w moczu. Od 2 lat zawsze przy oddawaniu moczu do analizy widnieją podwyższone erytrocyty. Robiłam usg układu moczowego w celu wykluczenia infekcji bądź kamicy- badanie wyszło dobre bez żadnych niepokojących zmian Sód, potas, kwas moczowy oraz kreatynina w surowicy wyszła w porzadku. Mocznik oraz białko całkowicie również. Nie odczuwam żadnych niepokojących objawów oraz nie pobierałam moczu do analizy w trakcie trwania menstruacji ani kilka dni przed oraz po. Co moze byc nie tak ?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Wyługowane erytrocyty w analizie moczu sugerują nieprawidłowości związane z kłębuszkami nerkowymi (np. nefropatia IgA, nefropatia cienkich błon podstawnych, kłębuszkowe zapalenia nerek). W celu dalszej diagnostyki powinna Pani udać się do specjalisty - nefrologa. Może mieć Pani również krwinkomocz idiopatyczny, ale najpierw należy wykluczyć powyższe przyczyny.