Interpretacja wyniku badania rtg lewej stopy
Dobry wieczór, mogłabym prosić o interpretacje wyników badania rtg lewej stopy? Kobieta 33 lata: Boli mnie bardzo lewy paluch od kilku dni co utrudnia mi nakładanie obuwia oraz chodzenie. Oto opis zdjęcia:Koślawość palucha lewej stopy, kąt koślawości ok. 23 o. Szerokość szpar stawowych stopy zachowana. Zarysy kości stopy i zarysy powierzchni stawowych gładkie. Uchwytnej patologii w strukturze kości lewej stopy nie stwierdza się. Bardzo dziękuję za pomoc.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania
Witam!
Ma Pani koślawego palucha w badanej stopie ( czyli tzw halluxa), co często daje dolegliwości bólowe. Z podanym wynikiem należy zgłosić się do Poradni Ortopedycznej. Pozdrawiam