Interpretacja wyniku biopsji piersi, rozpoznanie histopatologiczne

Witam. oto mój wynik biopsji ROZPOZNANIE HISTOPATOLOGICZNE: podczas nakłucia zabrodawkowego guza lewego gruczołu piersiowego uzyskano niewielką ilość gęstego płynu. MIKROSKOPOWO: wśród płynu białkowego skupienia komórek nabłonkowych bez cech atypii z komórkami mioepithelialnymi w tle oraz liczne makrofagi .czy to dobre wyniki? proszę o interpretację ..;..
ponad rok temu

Witam! W materiale pobranym w trakcie biopsji nie odnaleziono komórek nowotworowych ani komórek atypowych - predysponujących do powstania nowotworu. Białkowy, gęsty płyn oraz liczne makrofagi świadczą o istnieniu stanu zapalnego w miejscu, z którego pobierane było badanie. Sugeruję wizytę u lekarza prowadzącego w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Wynik nie świadczy o występowaniu guza typu nowotworowego. To zapewne guz typu zastoinowego przewodu mlekowego, z wydzieliną mlekową, pojedynczymi komórkami wyścielającymi przewód oraz komórkami typu zapalnego. Wynik należy skonsultować z lekarzem, który skierował na badanie, bo on zapewne pełną dokumentację medyczną np. wyniki USG czy mammografii.