Interpretacja wyniku EEG 5-letniego chłopca

Poproszę o interpretację zapisu eeg 5 letniego chłopca.Badanie w czuwaniu.Czynność podst. w okolicach ciemieniowych i potylicznych złożona jest z fal alfa 8-9Hz ampl.do 100uV,z nakładającą się niskonapięciową czynnością szybką ok.20Hz,dominującą w przodgłowiu.Reakcja zatrzym.-zaznaczona.W tyłogłowiu rejestr.są fale theta 5-7Hz i ostre pojedynczo i w grupach o ampl.otoczenia.Zmiany napadowe są uogólnione w postaci wysokonapięciowych fal 3-4 oraz typowych i nietypowych zespołów iglica-fala wolna

Renata GrzechociĹska

Wyniki badania powinny być interpretowane przez neurologa w odniesieniu do badania klinicznego.