Interpretacja wyniku estradiolu

Witam!!! Bardzo proszę o interpretacje mojego wyniku ESTRADIOL 74,37pg/ml, gdzie normy wynoszą: faza folikularna 50-270, faza owulacyjna135-410, faza lutealna 120-220, menopauza11-40. Następny wynik PROGESTERON 0,75 ng/ml, normy: f. lutealna 0,40-18,40, f. folikularnado 0,87, f. owulacyjna 0,70-1,60. Badanie robiłam w drugim dniu miesiączki. Mam 32 lat miesiączkuję regularnie, ale mam kłopoty z jedną piersią. 6 lat temu miałam torbiel, biopsja nic nie wykazała i teraz ponownie się pojawiła. Ponowna biopsja była dobra, tylko jest problem, że ta pierś boli mnie cały czas. Mam ogromne problemy z wypadaniem włosow i skóra jest sucha. Dodam, że badanie robiłam prywatnie, bo ani dermatolag, ani ginekolog nie widział potrzeby wykonania badań hormonalnych.Tarczyca jest w porządku, żadnych leków nie przyjmuję. Proszę mi podać, jakie badania powinnam jeszcze wykonać. Pozdrawiam

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Witam serdecznie!

Wyniki badań hormonalnych mieszczą się w granicach normy. Czasami jednak, szczególnie w ostatniej fazie cyklu może dojść do zaburzenia wzajemnej proporcji hormonów (nadmiar estradiolu w stosunku do progesteronu), co może powodować zmiany w piersi i dolegliwości bólowe, ale nie wiązać się z ewidentnymi odchyleniami w badaniach laboratoryjnych.

Szkoda, że nie napisała Pani jakiego rozmiaru jest torbiel. Czasami szczególnie duże torbiele mogą uciskać zdrowy miąższ piersi i powodować dolegliwości bólowe. Kolejną przyczyną szczególnie jednostronnego bólu piersi może być nerwoból, spowodowany zmianami zapalnymi mięśni klatki piersiowej lub problemami z kręgosłupem. Wypadanie włosów i sucha skóra może być związane z kolei z niedoborami witaminowymi, niedoborami składników mineralnych.

Proponuję skontrolować morfologię i skonsultować się z neurologiem pod kątem ewentualnych przyczyn neurologicznych bólu piersi. Dodatkowo najlepiej stosować dietę bogatą w warzywa, zawierającą mało tłuszczów nasyconych. Proszę ograniczyć picie kawy, mocnej herbaty i nie palić papierosów. Takie postępowanie w wielu przypadkach pomaga zmniejszać bóle piersi z przyczyn, o których pisałam na początku. Można też stosować olej z wiesiołka (dostępny w kapsułkach w aptece).

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty