Interpretacja wyniku histopatologicznego jelita grubego

Proszę o krótką interpretację wyniku histopatologicznego: w ścianach jelita grubego nacieki zapalne z komórek limfoidalnych, plazmatycznych. Ziarniniaków nie stwierdzono.
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

W jelicie grubym został stwierdzony histopatologicznie stan zapalny, którego przyczyna powinna zostać zdiagnozowana. Dlatego też należy zgłosić się do lekarza, który zlecił pobranie biopsji celem dalszej diagnostyki i leczenia.