Interpretacja wyniku poziomu INR

Witam chcialabym poprosic o interpretacje nastepujacego wyniku INR 0,95 a norma jest 0,90-1,20, APTT 23 norma 22-37 wiem ze te wyniki nalezy ropatrywac w szerszym obrazie klinicznym ale nie wiem czy dolne wartosci norm swiadcza o malej krzepliwosci czy zwiekszonej krzepliwosci. Z góry dziekuje Pozdrawiam

Oba Pani wyniki są prawidłowe
oraz wzrost lub obniżenie w obu przypadkach należy oceniać oddzielnie zależnie od choroby krwi lub leczenia. Podwyższony INR = krew krzepnie wolniej = ryzyko krwawienia większe (acekumarol)
Wydłużony APTT - wolniejsze krzepnięcie ( heparyna)
dr med. Andrzej Sawicki