Interpretacja wyniku toksoplazmozy w 6. tygodniu ciąży

Dzień dobry, proszę o interpretacje wyników: toxoplasmozy: IgG 4,0 IU/ml (reaktywny >=3) IgM 0,218 Index (niereaktywny <0,8) różyczki: IgG 137,5 IU/mL (reaktywny >=10) IgM 0,221 Index (niereaktywny <0,8) oraz cytomegalowirusa: IgG 0,37 ratio (<0,9 ujemny) IgM 1,81 ratio (>=1,1 dodatni) Badania zrobiłam w maju tego roku, teraz jestem w 6tyg ciąży. Czy powinnam powtórzyć te badania? Czy jestem odporna? Czy powinnam unikać kontaktu z kotami i surowym mięsem? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje unikac kontaktu, wyniki moga swiadczyc o swiezym zakazeniu cytomegalowirusem. proszę koniecznie powtorzyc badania i udac się do lekarza prowadzacego ciąże.