Interpretacja wyniku TSH u 23-latki

Witam, proszę o interpretacje: TSH III Generacji: 2,938 ulU/mL norma: 0,470-4,640 ulU/mL fT-3 3,71 pg/ml N: 2,57-4,43 fT-4 1,18 ng/dl N: 0,93-1,70

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wyniki badań są prawidłowe. Wskazana ewentualna konsultacja z lekarzem, który zlecił wykonanie badania, jeśli jest Pani/Pan w trakcie procesu diagnostycznego.

Witam, Wyniki bardzo dobre, nie ma Pani powodu do zmartwienia. Choć jeśli w najbliższym czasie planuje Pani ciąże, to zaleca się, aby TSH było poniżej 2,5 uIU/mL (są różne wytyczne nieco różniące się między sobą), tak więc w razie planów prokreacyjnych może się Pani udać do endokrynologa, być może po dokładnym zbadaniu Pani zaleci małą dawkę leku.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz