Jak dalej leczyć pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego?
Proszę poradzić . jak dalej leczyć pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego. Syna ma 23 lata na nic wcześniej nie chorował. Zaburzenia widzenia ( przez mgłę ), zmiana barw i lekki ból przy poruszaniu okiem pojawił się nagle.Jest w szpitalu.TK - ropa w zatokach tylnych- w trakcie leczenia antybiotykiem. Neurologicznie bez zmian. Oczekuje na rezonans. Bierze sterydy- nie pomagają. Co można jeszcze zrobić ?

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Skąd biorą sie wady wzroku?
Witam. Kortykosteroidoterapia jest głównym sposobem leczenia zapalenia nerwu wzrokowego. Niestety taka terapia nie od razu przynosi zamierzone efekty. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.