Jak długo należy leżeć po założeniu rozrusznika serca?

Dzień dobry, jak długo należy leżeć po wymianie rozrusznika serca? Kiedy miałam go wszczepianego musiałam leżeć dobę, czy podczas wymiany też zalecany jest taki czas cxy można się podnieść wcześniej? Po jakim czasie od zabiegu mogę wrócić do uprawiania sportu?

Przy wymianie nie ma większych obostrzeń, rozumiem że chodzi o wymianę baterii? Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas udzielenia odpowiedzi ze strony portalu.