Jak długo nosić ortezę?

Witam, Złamałam podstawę V kości śródstopia. Początkowo unieruchomienie kończyny miało trwać standardowo 5-6 tyg. ale po wizycie kontrolnej lekarz zalecił 7 tyg. Dziś (po 7 tyg.) na konsultacjach usłyszałam od doktora że mam nadal nosić ortezę, bo żaden but nie będzie tak sztywny, a w zwykłym mogę uszkodzić stopę. Czy to naprawdę konieczne? Stopa już nie jest spuchnięta i nie boli, a w końcu chciałabym zacząć normalnie chodzić

Dobry Wieczór,
Trudno powiedzieć jednoznacznie bez zapoznania się z wynikami RTG ale zwykle po 7-8 tyg. można chorego "uwolnić" z ortezy.
Pozdrawiam