Jak interpretować ocenę stopnia czystości pochwy?

Co oznacza wynik Ocena stopnia czystości pochwy: Komórki nabłonka liczne, leukocyty liczne, Lactobacillus spp. liczne, nieliczne pałeczki Gram ujemne, pojedyncze ziarenkowce Gram dodatnie, stopień czystości pochwy II/III, wg. Klasyfikacji K. Kuczyńskiej

Lek. Tomasz Budlewski

opis wskazuje na możliwość infekcji proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.