Jak interpretować wynik badań USG piersi u osoby z guzkiem?

Mam 40 lat. W usg i mammografii ( birads 3 ) guzek w piersi prawej na godz.10 (podejrzenie FA). Lekarz zlecił BACC. Wynik odebrałam wczoraj wieczorem. Proszę o pomoc w interpretacji: W rozmazie grupy i pojedynczo leżące komórki nabłonka przewodowego, miejscami z cechami niewielkiej atypii (cellulae suspectae). Widoczne pojedyncze komórki mioepiteliaJne. Obraz cytologiczny odpowiada zmianie podejrzanej sutka. Kategoria C 4.

Lek. Michał Lenard

Nie można jednoznacznie stwierdzić, że jest to zmiana złośliwa, ale o podejrzanym wyglądzie. Być może lekarz zdecyduje, że należy tą zmianę usunąć. Wynik powinien być oceniony przez lekarza, który zlecił badanie. Pozdrawiam!