Jak interpretować wynik badania glukozy u 22-latki?

3 dni temu wykonywałam badania- test obciążenia glukozą 75g. Sama glukoza wydaje mi się że wyszła wporządku, według WHO: na czczo 85mg/dl po 1h 149mg/dl po 2h 136mg/dl Niestety nie mam pojęcia, jeśli chodzi o insulinę, a zmartwiły mnie wysokie wyniki po glukozie: na czczo 22,8 (norma 24.9) po 1h 227,1 po 2h 362,8 według HOMA-IR mam 4,47 a Quicki- 0,30 Dodam iż mam 21 lat, wzrost 169 i wagę 73kg oraz PCOS

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego i ewkonsukyacja lekarza diabetologa aby ustalić dalszepostepowanie