Jak interpretować wynik badania tarczycy u 19-latki?

Witam. Czy ktoś mógłby sprawdzić i przeanalizować moje wyniki badania na tarczyce bo ja zbytnio się na tym nie znam .. Co dalej mam robic z tym podwyzszonym FT3? TSH. 2,452 uIU/ml (min 0,38. max 5,33 FT3. 7,84 pmol/l ( min 3,8 max 6,6) FT4. 10,05 pmol/l min 7,86 max 14,41)

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli TSH jest w granicach normy (tak jak tutaj) to raczej nie stosuje się dalszego leczenia. Warto aby skonsultowała się Pani z lekarzem, np. pierwszego kontaktu, bo dalsze postępowanie zależy od stanu klinicznego pacjenta.