Jak interpretować wynik biocenozy pochwy?
Witam, odebrałam wyniki biocenozy pochwy i prosiłabym o ich interpretację. Dodam, że jestem w 20tc. Nabłonki: występują Leukocyty: pojedyncze (do 3 w polu widzenia) Pałeczki G (-) brak w polu widzenia Ziarenkowce G ( ) nieliczne (11-50 w polu widzenia /- 20%) Ziarenkowce Gram (-) brak w polu widzenia Drożdżaki, strzępki grzybni: pojedyncze blastospory (do 3 w polu widzenia) Lactobacillus sp. - regulator pH (mikroflora fizjolog.) nieliczne (11-50 w polu widzenia /- 20%) Dodam, że nie mam żadnych objawów (pieczenie itp)

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Jeżeli nie ma Pani objawów, to prawdopodobnie zalecone zostanie jedynie przyjmowanie probiotyku, nie będzie potrzeby leczenia. Ostateczną decyzje powinien jednak podjąć Pani ginekolog po ocenie tego wyniku. Pozdrawiam!