Jak interpretować wynik RM głowy i czy jest on powodem do niepokoju?

W istocie białej i złączu korowo podkorowym płatów czołowych, ciemieniowego i skroniowego prawego, widoczne są rozsiane zmiany ogniskowe w ilości >10, hyperintensywne w obrazach T-2 zależnych, hypoinstensywne w obrazach T-1 zależnych średnicy ok. 4 mm. Obraz MR wskazuje na charakter naczyniopochodny-niedokrwienny. Czy taki wynik rezonansu magnetycznego świadczy o czymś niepokojącym, czy jednak można uznać to za typowe zmiany, odpowiednie do wieku?

Spokojnie, nic strasznego, celowe EEG. To są objawy choroby drobnych naczyń. Można suplementować preparatami z koalicji Dr Ratha