Jak interpretować wyniki badania żołądka?

Dzień dobry odebrałam dziś wyniki. Anturium-zapalenie przewlekłe błony śluzowej żołądka małego stopnia o małej aktywności. H pyroli( ). Trzon-zapalenie przewlekłe błony śluzowej żołądka małego stopnia o małej aktywności z ogniskową metaplazją jelitową. H pyroli(-). Proszę o odpowiedź czy to coś groznego

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Cierpi Pani na przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Ogniskowa metaplazja jelitowa oznacza, że w błonie śluzowej dokonały się już pewne zmiany spowodowane właśnie przewlekłym zapaleniem. O dalszym leczeniu zadecyduje Pani lekarz prowadzący, dlatego powinna Pani zgłosić się na wizytę kontrolną.