Jak leczyć ból nogi i zaczerwienie ws okolicy założonych drutów kirschnera?

Witam, potrzebuję pomocy - mam znajomego, który w nodze ma druty kirschnera od jakiegoś czasu odczuwa znaczny ból w tej nodze - natomiast miejsca w których wystaje drut (stopa) jest mocno zaczerwieniona oraz opuchniete - niestety nie wiem czy w tym miejscu ropieje. W jaki sposób mogę mu pomóc?

Należy przemywać okolice drutów Kirchnera octeniseptm i koniecznie zgłosić się do ortopedy prowadzącego na kontrole.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch