Jak leczyć halluksy i narośle na innych kościach?

Mam kilka problemów natury fizjoterapeutycznej/ortopedycznej i nie wiem dokąd się z nimi udać, ponieważ nie wydają się jakieś strasznie skomplikowane, ale się gromadzą. 1) Coraz mocniej odczuwam jakiś dyskomfort w kiedyś skręconą kostkę, której nierehabilitowałem (prawdopodobnie brak rozciągania i ćwiczeń) 2) Na bokach stóp robią mi się heluksy przy małych palcach (nie mam prostej stopy wraz z linią palców tylko tak jakby kość odchodziła na bok chcąc przekrzywić palca - odczuwam w związku z tym straszny dyskomfort nie tylko podczas chodzenia, ale i stania) 3) Na dużym palcu u prawej nogi lekarz kiedyś stwierdził u mnie narośl na kości i ona powoduje coraz większy dyskomfort podczas chodzenia (tak jakby palec był cały czas napięty) 4) Kiedyś złamałem 5-tą kość śródręcza z przemieszczeniem. Mam płytke. Gdy ćwiczę to przy pompkach odczuwam jakiś ból w tej kości a także na małym palcu pogłębia się jakieś zwyrodnienie związane z tym złamaniem/uderzeniem. 5) Mam ciągle spięty prawy bark, którego nie mogę rozluźnić. Gdzie mógłbym udać się z tymi problemami? Czy są natury ortopedycznej czy fizjoterapeutycznej? Czy muszę udać się po skierowanie do lekarza rodzinnego? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne