Jak leczyć otwór w przegrodzie nosowej?

Dzień dobry, dziś zauważyłam, że zrobiła mi się mała perforacja przegrody nosowej. Musiała się pojawić w przeciągu kilku dni. Od kilku miesięcy mam katar i używam xylo gel oraz xylo Dex. Czy jest jakiś sposób, aby ta dziurka się zarosła? Mogę prosić o jakieś porady co mogę robić, a czego nie, żeby błona śluzowa mi się szybciej zregenerowała
KOBIETA, 21 LAT 12 miesięcy temu

Samoistna perforacja przegrody nosa tworzy się niekiedy przez kilka lat. Może masz ją już od dawna? Może był kiedyś uraz nosa? Przyjedź lub zbadaj się u laryngologa na miejscu.