Jak leczyć silną mastodynię?

Leczę u endokrynologa b. silną mastopatię, niezależną od cyklu, potwierdzoną USG. Obrzęk nawet o 2roz. i ból nie do zniesienia trwają przez kilka miesięcy. Wyniki badań hormonów są w normie. Lekarz stwierdził rozchwianą tarczycę. Przepisał euthyrox25 1,5 tab. Po 2 tyg brania wynik:1,53. Wczoraj zwiększył mi dawkę do 2tab.+1tab. jodid. Boję się nadczynności.Czy moje obawy są słuszne? Jak leczyć tak silną mastodynię? Czy PCOS ma wpływ? Poważnie myślę nad usunięciem piersi. Czy jest taka możliwość?

Wielce Szanowna Pani ! To wielki problem. ! Często pomaga wiesiołek lekarski, ale dopiero po 3 miesiącach lub zastosowanie leków antykoncepcyjnych Z wyrazami szacunku Marek Bulsa