Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć skazę białkową u dziecka?

Witam, moja 7 miesięczna córka ma skaze białkową, od niedawna, rozpoczęłam podawanie jej mięsa według zaleceń alerg.podałam królika dostała uczulenia (próbowałam ze słoiczków i z zaufanego źródła ze wsi), po minięciu objawów podałam łososia ze słoiczków też wg zaleceń i na drugi dzień uczulenie (inne składniki nie zadziałały bo były wcześniej testowane) czy możliwa jest alergia na białka z mięsa? Jakie w tym wieku badania mam wykonać? bo P. alerg. do której chodzę nie chce teraz nic wykonać
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

a jakie występowały objawy? wskazana wizyta u lekarza alergologa najlepiej zajmującego się alergią u dzieci.

0

Witam
Jest Pani w trudnej sytuacji, ponieważ pani alergolog ma rację i w tym wieku nie wykonuje się testów. Proszę odstawić chwilowo mięso suplementować dziecku witamie D3 i sprawdzać raz na jakiś czas poziom żelaza. Do skończenia pełnego roku sugerowałabym dietę wegetariańską z mlekiem modyfikowanym dla dzieci ze skazą. Po skończeniu roku gdy brzuszek maluszka lepiej będzie ukształtowany podjęłabym kolejne próby z mięsem.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy