Jak leczyć wyrośl w obrębie stawu biodrowego?

Witam . Mam pytanie 4 tygodnie temu miałem przeprowadzoną operację usunięcia wyrośli chestno kostnej , z miednicy okolice panewki stawu biodrowego. Wyrośl nie została calkiem usunięta wymiary 6/3/3,5cm usunieto 5/2/1,5cm, po badaniu histopatologicznym stwierdzili lagodna zmiane chestno-kostna czy wyrośl może zmienić sie na odmianę złośliwą ? Zostalem poinformowany ze przy nastepnym zabiegu beda zmuszeni wstawić endo proteze stawu biodrowego . Czy to podlega częstej kontroli , czy mozna uniknąć dalszych zmin , tak zeby ta wyrośl nie powiększyła sie ponownie

Lek. Tomasz Budlewski

przebieg może być różny i nie dokońca można go przewidzieć. proponuje kierować się zaleceniami lekarza badającego.