Jak mogę leczyć moje łysienie?

Pytanie do trychologów, Od 3 lat wypadają mi włosy, jest to związane z łysieniem androgenowym, na początku leczyłem się finasterydem i minoxidilem. Była to skuteczna terapia jednakże po czasie moje libido spadło do zero przez co byłem zmuszony porzucić fina. Następnie udałem się do trychologa, przez 3 miesiące zrobił mi razem 10 zabiegów peptydowych oraz mezoterpii osoczem. Niestety nic z tego nie pomogło a włosy po odstawieniu fina zaczęły mi wypadać setkami. Teraz spotkałem się z innym trychologiem, który zaproponował mi kuracje dr. Cyj hair filler. I chciałbym znać opinie profesjonalistów czy ten środek może mi pomóc. Jeżeli chodzi o badania laboratoryjne to wszystko mam w normie od tarczycy po prolaktyne czy testosteron.

Dzień dobry, opisany przypadek zalecam skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu, lub bezpośrednio z dermatologiem i trychologiem. Wizyta zacznie się od wyczerpującego, szczegółowego wywiadu, w którym będą zawarte wszelkie pytania dotyczące stanu zdrowia, diety, stylu życia, pielęgnacji skóry głowy i łodygi włosa. Przed pierwszą konsultacją zalecam, aby przygotować najbardziej aktualne wyniki morfologii krwi, badania poziomu hormonów, oraz wyniki badań stężenia minerałów i witamin w organizmie. Podczas wizyty zostanie przeprowadzone badanie trichoskopowe, przy pomocy specjalistycznego sprzętu trychologicznego, jakim jest kamera trychologiczna. Specjalista obserwuje i opisuje stan skóry głowy, ujścia mieszków włosowych i łodygi włosa. Ponadto dermatolog/trycholog może przeprowadzić pull-test, polegający na pociąganiu włosów i określeniu ich stanu na podstawie ilości tych, które wypadły. Po badaniu zostanie dobrany odpowiedni sposób leczenia, oraz pielęgnacja domowa.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

http://lenartowiczclinic.pl