Jak przyspieszyć wzrost owłosienia na klatce piersiowej?

Dzień dobry, mam 28 lat, zdrowe i gęste włosy na głowie oraz bujną brodę. Mam jednak kłopot z owłosieniem na klatce piersiowej – chciałbym, żeby było go więcej. Do jakiego specjalisty się zgłosić? Czy są suplementy diety, które pomogłyby we wzroście owłosienia na torsie?

Dzień dobry, opisany przypadek zalecam skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu, lub bezpośrednio z dermatologiem i trychologiem. Wizyta zacznie się od wyczerpującego, szczegółowego wywiadu, w którym będą zawarte wszelkie pytania dotyczące stanu zdrowia, diety, stylu życia, pielęgnacji skóry głowy i łodygi włosa. Przed pierwszą konsultacją zalecam, aby przygotować najbardziej aktualne wyniki morfologii krwi, badania poziomu hormonów, oraz wyniki badań stężenia minerałów i witamin w organizmie. Podczas wizyty zostanie przeprowadzone badanie trichoskopowe, przy pomocy specjalistycznego sprzętu trychologicznego, jakim jest kamera trychologiczna. Specjalista obserwuje i opisuje stan skóry głowy, ujścia mieszków włosowych i łodygi włosa. Ponadto dermatolog/trycholog może przeprowadzić pull-test, polegający na pociąganiu włosów i określeniu ich stanu na podstawie ilości tych, które wypadły. Po badaniu zostanie dobrany odpowiedni sposób leczenia, oraz pielęgnacja domowa.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

http://lenartowiczclinic.pl