Jak mogę nawilżyć pochwę?

Witam serdecznie.Kazdy ginekolog leczyl mnie antybiotykami,kazali plukac pochwe i tak sie stalo ze mam calkowicie wysuszona sluzowke ZERO sluzu,przesuniecie nablonka.Doktor przepisal mi cikatridine ale nawet tego nie moge bo jak sie rozpuszcza to ciagnie i boli. Poziom hormonow:Wszystko w normie oprocz estrogenow.Dostalam Ovestin ktorego nie moglam stosowac bo taka sama reakcja.Wiec przez 2 cykle bralam tabl.progynova a po tym nie dostalam okresu.Moje pytanie.Jak moge nawilzyc pochwe?DZIEKUJE

Lek. Tomasz Budlewski

Jest wiele preparatów nawilżających ale konieczne jest wyjaśnienie przyczyn niedoboru estrogenów gdyż to może być główny powód dolegliwości. Proponuję ponownie udać się do lekarza ginekologa i powiedzieć iż nie może Pani stosować podanego leczenia.