Jak mogę wyliczyć dni płodne przy nieregularnych cyklach?

Chcemy z mężem zaczac starać się o dziecko. Moje cykle są nieregularne jak wyliczyć dni płodne? Kupiłam paski owula cyjne czy wynik pozytywny w sensie 2 kreski pojawi się w momencie kiedy zaczynają się dni plodne czy w momencie owulacji?

Dzień dobry, zasada działania testów owulacyjnych opiera się na wykrywaniu podwyższonego stężenia poziomu LH, które następuje 24-36 godz. przed owulacją. Warto jednak ustalić przyczynę nieregularnych cykli.