Jak najdokładniej obliczyć dni płodne?

witam. 17 wrzesnia miałam 1 dzien miesiaczki skaczyła sie 22 wrzesnia . kiedy mam dni płodne? prosze o odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Dla regularnego cyklu 28-dniowego dni płodne występują od 10 do 16 dnia od pierwszego dnia miesiączki czyli między 27 września a 3 października. Kolejne dni płodne (cały czas zakładając regularny cykl 28-dniowy) powinny nastąpić 25-31 października. Jest to ogólna i nie zawsze pewna reguła. Problem pojawia się przy nieregularnych cyklach. Oczywiście inaczej wygląda sytuacja gdy cykle są dłuższe/krótsze niż typowe 28 dni.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski