Jak obliczyć dni płodne i uregulować miesiączkę?

Witam, mam 20lat. Gdy mialam 14 zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne poniewaz bralam silne tableki na tradzik po roku przestalam i zaczely sie problemy z miesiaczkami raz byly obfite i dlugie a raz w ogole nie bylo. Teraz z mezem staramy sie o dziecko ale mamy problemy, poniewaz od 2 miesiacy mam brak miesiaczki,w ciazy nie jestem w maju miala torbiela ale zostal wyleczony. Jak mozemy obliczyc dni plodne i co zrobic aby uregulowac miesiaczke?
20 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.
Aby uregulować miesiączkę konieczne jest ustalenie co jest przyczyną jej nieregularnego występowania. Przede wszystkim należy przeprowadzić diagnostykę hormonalną (badanie poziomu hormonów przysadkowych - LH, FSH, prolaktyny, jajnikowych - estrogeny, progesteron oraz tarczycowych - TSH, fT3, fT4). Warto również wybrać się na kontrolną wizytę do ginekologa, który przeprowadzi pełne badanie i zweryfikuje czy nie doszło do nawrotu torbieli (co również może doprowadzać do zaburzeń cyklu miesięcznego).