Jak ocenić ten opis posiewu z ucha?

Nazwa badania Posiew z ucha zewnętrznego – tlenowo (91.821/831) Materiał: Wymaz z ucha Wynik badania: ujemny Wynik badania 1 Identyfikacja (80) Staphylococcus koagulazoujemny Liczność kolonii: nieliczne 2 Identyfikacja (80) (Organizm 2) Enterococcus spp. Liczność kolonii: (Organizm 2) nieliczne " Nie wiem czy to dobry wynik trochę niepokojacy

Sam pobieram wymazy w razie potrzeby i sam potem je interpretuje otrzymane z dobrego laboratorium z lekoopornością itd. Każdemu człowiekowi pobrany wymaz z ucha czy też z dłoni coś wykaże. Nie tędy droga. Trzeba myśleć.