Jak ocenić USG kolana w zachyłku nadrzepkowym?
Jak ocenić USG kolana W zachyłku nadrzepkowym płyn (warstwa grubości do 3 mm) i przerost błony maziowej (warstwa grubości do 5 mm). Kaletki maziowe i ciało Hoffy bz. Znaczne zmiany zwyrodnieniowe chrząstki powierzchni stawowej zwłaszcza w miejscach obciążeń z nierównością powierzchni tej chrząstki. Więzadła bez widocznych cech uszkodzeń. Łąkotka przyśrodkowa z zaburzeniem echostruktury rogu przedniego miernego stopnia. Łąkotka boczna z zaburzeniem echostruktury rogu przedniego znacznego stopnia

MĘŻCZYZNA, 64 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
A jakie inne objawy? Czy jakiś Uraz? Sądzę że konieczne jest wykonanie badanie kierunku reumatoidalnego zapalenia stawów