Jak ocenić wynik badania obrazowego kręgosłupa u 38-latka?

Wykonano sekwencje SE i TSE w obrazach T1,T2-zależnych oraz TIRM w płaszczyznach poprzecznych, czołowych i strzałkowych, przed i po dożylnym podaniu środka kontrastującego. Badanie w zakresie od podstawy czaszki do Th3. Zniesiona fizjologiczna lordoza szyjna. Rozluźnienie aparatu więzadłowego z dyskretnym kifotycznym przeprostem odcinka szyjnego. Umiarkowanie nasilone zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów kręgów, największe na poziomie C5-C6. Konstytucjonalnie wąski kanał kręgowy. W rdzeniu kręgowym, pośrodkowo, na poziomie C3/C4 obecna jest wrzecionowata, gładko obrysowana, przestrzeń o płynowym sygnale wielk. 5x8x15mm ( APxSDxCC), bez cech wzmocnienia pokontrastowego, bez obrzęku w przyległej części rdzenia; zmiana powoduje dyskretne rozdęcie rdzenia kręgowego - obraz MR w pierwszej kolejności nasuwa podejrzenie jamy siringomielicznej, do rozważenie kontrola. C4/C5: Niewielkie uwypuklenie krążka m/kręgowego z modelowaniem worka oponowego i dyskretnym odkształceniem rdzenia kręgowego. Kanał kręgowy zwężony do 11mm w wymiarze strzałkowym z redukcja rezerwy płynowej worka oponowego. Nieduże, kostne ograniczenie otworów m/kręgowych. C5/C6: Zaostrzenia kostne. Dehydratacja, obniżenie wysokości i nieduże, bardziej na stronę lewą uwypuklenie krążka m/kręgowego z uciskiem na worek oponowy, spłyceniem lewego zachyłka bocznego i dyskretnym odkształceniem rdzenia kręgowego. Kanał kręgowy zwężony do 9mm w wymiarze strzałkowym z redukcja rezerwy płynowej worka oponowego. Kostne zwężenie lewego otworu m/kręgowego. Nierówności blaszek granicznych i strefy obrzęku przyległych części trzonów typu Modic I. Pozostałe tarcze m-kręgowe o zachowanej wysokości, prawidłowym uwodnieniu, bez dokanałowego przemieszczenia. Wysokości trzonów kręgów zachowane. Czy opis ten kwalifkuje mnie do operacji?

Witam,

wskazana wizyta stacjonarna dla oceny czy kwalifikuje się Pan do zabiegu.

Sam opis badania nie daje takiej możliwości tylko wizyta stacjonarna połączona z badaniem podmiotowym i przedmiotowym oraz płytka badania i wtedy po dokładnej analizie ocena czy kwalifikuje się Pan do zabiegu.

Pozdrawiam