Jak pobrać wymaz z cewki moczowej?

Dzień dobry, Wczoraj wykonywałem test DNA Neisseria (na rzeżączkę) metodą Real Time-PCR. Czynność sam wykonywałem. Dostałem od lekarza wymaz i próbkę jałową (próbka sucha, nic w niej nie było prócz patyczku wymazu). Wymaz wsadziłem do cewki moczowej na głębokość 1cm. Po czym kilka razy pokręciłem w prawą i lewą stronę (do 90 stopni obracałem). Całe przedsięwzięcie trwało maksymalnie 30 sekund. Wszystko robiłem w rękawiczkach silikonowych. Chciałem zapytać, czy całe zmaganie wykonałem prawidłowo? Pytam, gdyż na niektórych stronach internetu jest napisane, iż patyczek powinno się włożyć do 2cm i kręcić w jedną stronę. Zależy mi na odpowiedzi, ponieważ badanie jest bardzo drogie, a nie chcę mieć myśli, że zrobiłem to źle. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Najlepiej takie badanie zrobić rano, po przerwie nocnej, przed oddawaniem moczu. Wymazówkę należy włożyć do cewki na 1-2 cm lub pobrać wydzielinę do badania. Wymazówkę, w zależności od testu, zanurza się płynie stabilizującym. Taka probówkę dostarcza się do laboratorium. Pozdrawiam, KG www.prepmed.pl