Jak poradzić sobie ze swędzeniem całego ciała?

Mam 18 lat, w tym roku 19. Ważę 50,8kg, moj wzrost to 165. Jestem alergiczką i astmatyczką. Od okolo 4 miesiecy dokucza mi swedzenie calego ciala, (czasem w jednym miejscu, czasem w drugim.) Poszlam do Pani dermatolog przepisala mi maść Edelan- nie pomoglo i w zasadzie nie powiedziala co mi jest. Poszlam do alergologa i dostalam jakis krem na recepte, ktory odrobinę łagodzi swiąd. Nadmienię, ze poprzez intensywne i mocne drapanie pojawia sie u mnie pokrzywka. Leki jakie przyjmuję na stałe to: Jovesto- tabletki na alergie (1 lub 2 tabletki wieczorem.) Mulikatne- tabletki na astme (1 tab wieczorem.) Simbicord- inhalator na astme (rano i wieczor). Ventolin- inhalator doraźny. Pani alergolog powiedziala, ze mam alergie krzyzową, jednak sama dokladnie nie wiem na co... To trudne, bo nawet nie mogę niczego sprawdzic, gdyz zajęłoby mi to miesiace. Oprocz tego skierowała mnie ja badania krwi, tutaj wyniki: Leukocyty 8,12 10^3/uL Erytrocyty 4,48 10^6/uL Hemoglobina 12,9 g/dL Hematokryt 38,1% MCV 85,0 fL MCH 28,8 pg MCHC 33,9 g/dL RDW-CV 12,7% RDW-SD 38,8 fL Mikrocyty 2,3% Makrocyty 3,6% NRBC% 0,00/100 WBC NRBC

Dzień dobry Pani,

zalecam udać się do lekarza dermatologa, aby mógł zlecić wykonanie dodatkowych badań. Może swędzenie skóry jest spowodowane jakimś czynnikiem zewnętrznym, który należałoby wyeliminować.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz