Jak radzić sobie z otyłością?

Witam serdecznie. Borykam sie z otyloscia mimo diety. Mam 29 lat 177cm wzrostu i wage 95-96 kg. Na chwile obecna mam zrobione badanie glukozy i insuliny na czczo. Glukoza 92,4 / insulina 21,2. Wskaźnik homa wyliczony na 4,84. Czy po samym badaniu na czczo bez obciazenia i takich wynikach można coś wywnioskowa? Z górydziekuje za pomoc

Dzień dobry,

niezależnie od wyników badań w celu uzyskania zdrowej redukcji masy ciała powinien Pan skontaktować się z dietetykiem z Pana okolicy, który dostosuje jadłospis pod Pana jednostki chorobowe oraz redukcję masy ciała.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga