Jak skutecznie leczyć przepuklinę pępkową?

Dzien dobry. Maz ma przepukline pepkowa, 7mm. Po rozmowach z chirurgami niemozemy zdecydowac. Jeden lekarz proponuje zastosowanie siatki natomiast drugi mowi zeby to poprostu zaszyc i zakleic z zewnatrz (niebedzie blizn po szwach) Jakie wyjscie jest lepsze na dluzsza mete. Zaznacze ze maz w pracy dzwiga bardzo duze ciezary. Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Jeżeli mąż podnosi ciężkie przedmioty, to wskazane będzie zastosowanie siatki, która w dużej mierze zapobiega nawrotom przepukliny. Pozdrawiam!