Jak skutecznie się odchudzić?

Mam problem z odchudzeniem sie od 5 lat. Od zawsze jestem na diecie i staram sie schudnac trwale do 55 kg. Efekt byl taki ze ze stalej wagi 64-63 kg utylam do 90. Schudlam do 67-65. I teraz od 4 lat ani drgnie nic w dol. Jem normalnie to tyje. Nie jem np na Kopenhaskiej czy glodowce to chudne no ale to nie jest trwale. Jadlam 1500 to tylam kg tygodniowo. Teraz jestem na 1100 od 2 miesiecy i NIC ABSOLUTNIE NIC nie schudlam. Przeciez to chore. A cwiczylam. Rowerek jakis czy treningi online. Pracuje w domu czasem spotkania z klientem. BARDZO puchna mi nogi. Bola. Ciagle jestem obolala, obrzmiala jakbym ciagle byla w ciazy sie czuje. Morfologia (kilka razy robiona) nic nie wykazywala. Tarczyca usg i wszystko zdrowe! Jajniki zdrowe. To co jest przyczyna? Czy ja psychicznie nie chce oddac tych kilogramow? Czuje ze nigdy nie schudne juz. Trace nadzieje na szczuple cialo. Mysle o liposukcji. Nie wiem do jakiego specjalisty sie udac i jak sobie z tym poradzic. Jak skutecznie moc sie odchudzic. Mam problemy z zoladkiem w sensie czego nie zjem to wzdecie.

Dzień dobry, Nie istnieje łatwa i oczywista odpowiedź na to pytanie, szczególnie bez kontaktu osobistego. Najlepszym wyjściem będzie wizyta u dietetyka. W przypadku kontaktu z dietetykiem, specjalista przeprowadzi z Panią wywiad żywieniowy, porozmawia o poprzednich dietach i znajdzie przyczyny problemu. Na pierwszy rzut oka brak efektów diety może mieć związek ze zbyt dużymi restrykcjami. Warto też przyjrzeć się diecie w poszukiwaniu ewentualnych powodów obrzęków, o których Pani pisze. Pozdrawiam i życzę zdrowia, Marek Aleksander Przondo Dyplomowany dietetyk http://dietetyczny.guru/ http://facebook.com/dietetycznyguru/