Jak skutecznie wyleczyć trądzik u młodego mężczyzny?
Witam, mam trądzik i pytam jak go zwalczyć? Nie piję, nie palę, zdrowo się odżywiam ( same warzywa owoce , witaminy zdrowe produkty, zero słodyczy , zero kawy , zero słodkich napojów itp), dbam o skórę twarzy, oczyszczam, przeszedłem 3 kuracje Izotretynoiną , pije po 2-3 litry wody dziennie, zioła różne, zielonąherbatę a trądzik nadal występuje. Badania krwi zawsze dobre,USG też, okaz zdrowia....jak pokonać ten trądzik raz na zawsze ?

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
sądzę że konieczna jest rozszerzona diagnostyka, proszę udać się do lekarza dermatologa , po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.
Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.