Jak suplement Xtrasize wpływa na organizm męski?

Witam, zamierzam stosować suplement XTRASIZE. Nie dlatego, że chcę powiększyć prącie, bo nie wierzę, że to działa, lecz zamierza go stosować jako suplementu pomagającego budować mięśnie, afrodyzjaka i lekkie wzmocnienie siebie. Zawiera: mąka ryżowa, sproszkowany owoc buzdyganka naziemnego, żelatyna(wołowa), ekstrakt z korzenia żeń-szenia właściwego DER 1,5:1(zawartość ginsenozydów: 1,5%), chlorowodorek L-argininy, ekstrakt z korzenia Maca DER 4:1, substancja przeciwzbrylająca: sole mgnezowe kwasów tłuszczowych, ekstrakt z owoców plamy sabałowej DER4:1, sproszkowany korzeń kolcorośli lekarskiej, sproszkowane pestki dyni, ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej DER 4:1, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, ekstrakt z korzenia lukrecji gładkiej DER 4:1, barwnik: dwutlenek tytanu. Pytania moje: Co znaczy DER, czy ten skład jest szkodliwy, jeśli nie to, czy ma korzystny wpływ na organizm męski? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Suplementy diety są dopuszczone do sprzedaży na podobnej zasadzie jak produkty spożywcze, nie powinny być więc bezpośrednio szkodliwe dla zdrowia. Ich skuteczność, czy korzystne działanie na organizm jest jednak w większości przypadków wątpliwe. Nie posiadają one badań oceniających ich skuteczność (w przeciwnym razie mogłyby być zaliczone do grupy leków).