Jak usunąć pozostałość po zaczerwienieniu?

Witam serdecznie mam kłopot z pozostałością po zaczerwienieniu. Mianowicie przy każdej infekcji przy kąciku ust mam czerwona swędzącą okrągłą plamę o średnicy ok 1 cm gdy zdrowieje plama wygasa i zostaje przebarwiona że tak.powiem blizna. Co to.może być?? Jak się jego pozbyć??

Witam co to może być i jak "to" wyleczyć może okreslić na konsultacji po obejrzeniu stanu skóry dermatolog lub lekarz medycyny estetycznej. Niestety nie widząc stanu skóry nie jestem w stanie odpowiedzieć co konkretnie można wykonać w Pani przypadku;).