Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak usunąć twardy nalot z żołędzi po operacji stulejki?

Witam, mój syn miał 08 marca 2013 r. operację stulejki - plastykę. Operacja przebiegła bez zastrzeżeń. Syn ma 14 lat. Po operacji chirurg powiedział, że usunął z żołędzia nalot - brud, nie wiem jak to nazwać, lecz wszystkiego nie udało mu się usunąć, ponieważ bardzo dużo było naleciałości. Nakazał moczyć penisa w ciepłej wodzie i powinna reszta zejść. 12.03.2013 r. byliśmy na wizycie kontrolnej, do tej pory brud nie zszedł. Do dnia dzisiejszego dalej od moczenia i częstego przesiadywania w wannie nic nie zeszło.

Pilnuję syna i on jest świadomy, że musi się tego pozbyć. Lekarz na kontroli powiedział, że nadal tylko często myć, moczyć. Nie daje mi to spokoju, ponieważ nic a nic nie schodzi, tego jest bardzo dużo. Wygląda to jak kamień na zapuszczonej umywalce, tylko jest barwy białej - mlecznej i bardzo twarde. Syn próbuje skrobać, szorować, ale nie przynosi to żadnych skutków. Proszę o poradę, jaką można zastosować maść, aby to można było zmiękczyć bez uszczerbku na zdrowiu syna.

Koleżanka powiedziała, abym użył Rivanolu, lecz nie jestem przekonany czy pomoże. Do lekarza nie mam jak się zwrócić, ponieważ chirurgia dziecięca oddalona jest od miejsca naszego zamieszkania 70 km. Z góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 14 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Trudno mi zalecać jakiekolwiek specyfiki miejscowe, czy to w formie płynnej czy w postaci kremów, maści bez bezpośredniego badania. O stosowaniu leków powinien zadecydować urolog czy chirurg dziecięcy prowadzący. Najczęściej w przypadku stulejki z zaleganiem mastki stosuje się maści złożone składające się ze sterydu i antybiotyku. Takie maści są dostępne tylko na receptę i decyduje o ich stosowaniu lekarz prowadzący.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy